Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

dscf0451.jpg
20201223_134023.jpg
50330318_406488093256798_4244146863541846016_o.jpg
2020-12-30.png
2— kopia

Cytaty dnia:

"NIECH WASZA MOWA BĘDZIE, TAK - TAK, NIE - NIE"

 1. Zapewne już słyszeliśmy we wczorajszych środkach masowego przekazu, że Papież Franciszek prosi, aby w miesiącu maju cały Kościół przyzywał wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny w intencji zakończenia pandemii, a w sposób szczególny zachęca nas wszystkich do gorliwej modlitwy za tych, których pandemia dotknęła najbardziej.
 2. W miniony czwartek zakończyliśmy wizytę duszpasterską tzw. Kolędę, która odbywała się w nietypowy jak dotąd sposób. Niemniej serdecznie dziękujemy i za taką formę spotkania się z naszymi parafianami. Dziękujemy za obecność na Mszach św. sprawowanych w intencji Parafian oraz wspólną modlitwę, w której zawierzaliśmy Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa życie naszych rodzin. Bóg zapłać także za złożone ofiary z racji Kolędy, także na potrzeby naszego parafialnego kościoła. Myślę, że z zebranych ofiar uda się sfinansować dwa z trzech witraży, które będą wstawione w oknach na wieży kościoła. Z naszych obliczeń wynika, że prawie 800 rodzin uczestniczyło w Kolędzie. Parafia zaś liczy w przybliżeniu ok. 2600 rodzin.
 3. Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe od poniedziałku do piątku będzie odprawiane pomiędzy Mszami św. wieczornymi; w soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30.
 4. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy za wstawiennictwem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki zakończymy uroczystym błogosławieństwem
 5. Dziś przypada także święto flagi narodowej. Uczcijmy to święto jak zwykle poprzez jej wywieszenie w naszych domostwach.
 6. Dzieci i rodziców przygotowujących się do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego (grupa druga) zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 10.30 i spotkanie formacyjne.
 7. Jutro Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. W naszej parafii jest to główny odpust ku czci naszej Patronki. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 odprawianej w intencji Ojczyzny, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe, które zakończymy uroczystym błogosławieństwem. Z racji na obecną sytuację pandemii odpust będziemy przeżywać w skromnej oprawie liturgicznej; nie będzie też po sumie procesji eucharystycznej wokół kościoła.
 8. W pierwszy czwartek miesiąca zachęcamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne,
 9. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.30 spowiedź pierwszopiątkowa. Ze względu na spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, prosimy obchodzących pierwsze piątki o spowiedź w ciągu tygodnia, nie czekając pierwszego piątku.
 10. W najbliższą sobotę 8 maja będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Odbędzie się ona w trzech następujących grupach:

Godz. 9.00 - Grupa I (SP nr 7 klasy: a, c) 

Godz. 10.30 - Gr II (SP Łomia, KSP, SP nr 3)

Godz. 12.00 - Gr III (SP nr 7 klasy: b, d)
Dzieci z innych szkół przystępują do Pierwszej Komunii we wcześniej zadeklarowanych grupach.

Próby przed Uroczystością będą odbywały się w następującym porządku:
Grupa I - 4 maja, godz. 18.30 oraz 5 maja, godz. 19.30
Grupa II - 4 maja, godz. 19.30 oraz 6 maja, godz. 18.30
Grupa III - 5 maja, godz. 18.30 oraz 6 maja, godz. 19.30. 

Spowiedź dzieci komunijnych odbędzie się 7 maja (piątek) w następujących godzinach i grupach: godz. 16.00 - Grupa II; godz. 18.30 - Grupa III; godz. 19.00 - Grupa I. 

W czasie Uroczystości dzieci z rodzicami i rodzeństwem wymagającym opieki zajmują wyznaczone miejsca w kościele. Pozostali zaproszeni goście (dziadkowie, rodzice chrzestni pozostali członkowie rodziny) mogą uczestniczyć we Mszy św. poza kościołem. Msze z Uroczystości będą transmitowane na żywo na fanpage’u Facebook naszej parafii. W związku z tym goście mogą także uczestniczyć w Uroczystości online.

 1. Ze względu na spowiedź dzieci w piątek i uroczystości komunijne w sobotę, kancelaria parafialna nie będzie czynna w piątek i sobotę.
 2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Walentego Bońkowskiego. Polećmy jego duszę Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Msze Św. z Watykanu - przeżyj to jeszcze raz...

Transmisja Mszy św. Męki Pańskiej z Bazyliki św. Piotra w Watykanie
Transmisja Mszy św. Męki Pańskiej z Bazyliki św. Piotra w Watykanie
Liturgia Wigilii Paschalnej z Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie
Liturgia Wigilii Paschalnej z Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie
Msza święta z Watykanu w Niedzielę Słowa Bożego
Msza święta z Watykanu w Niedzielę Słowa Bożego

Z innej strony...

 • RapBrothers - T. M. B. J. vol.1
  RapBrothers - T. M. B. J. vol.1
 • RapBrothers - Życie Jest Cudem feat. Karolina & Tomasz Karwańscy
  RapBrothers - Życie Jest Cudem feat. Karolina & Tomasz Karwańscy
 • RapBrothers - Jesteś u Pani (prod. soSpecial)
  RapBrothers - Jesteś u Pani (prod. soSpecial)
 • ks. Jakub Bartczak - Świadectwo prod. Fame Beats, cuty DJ Nambear
  ks. Jakub Bartczak - Świadectwo prod. Fame Beats, cuty DJ Nambear

Gdzie się znajdujemy

 
 

Bądź na bieżąco, zapisz się

Imię:
Email:

Back to top

Strona używa plików cookies. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na ich użycie, prosimy opuścić stronę.