1. Dziś w liturgii Kościoła obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Nasz kościół parafialny przez akt konsekracji, czyli poświęcenia został oddany do sprawowania w nim kultu Bożego dokładnie 8 października 2000 r., którego to aktu dokonał ówczesny Biskup Płocki Stanisław Wielgus. Dziękujmy Panu Bogu za tę Jego łaskę i dar i za ludzi, dzięki którym ten kościół został pobudowany. A dla nas dziś jest ciągle aktualne wyzwanie, abyśmy się o niego troszczyli, upiększali, a nade wszystko napełniali swoją obecnością i zanoszonymi tu do Boga modlitwami.
 2. Dzisiaj kończy się czas składania deklaracji o przyjęciu dzieci klas trzecich i czwartych do grona kandydatów do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
 3. Rozpoczynamy zapisy kandydatów do bierzmowania. Prosimy z zakrystii lub kancelarii parafialnej odebrać przygotowany wzór deklaracji, poprawnie ją wypełnić i do 15 listopada br. ponownie złożyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4. W przyszłą środę przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu w sposób szczególny zachęcam do pamięci i modlitwy w intencji naszego Ks. Tadeusza.
 5. Natomiast w piątek będziemy wspominać pierwszą rocznicę śmierci Ks. Sławomira Grzeli. O godz. 17.30 w naszym kościele będzie za jego duszę sprawowana Msza św.
 6. W miniony czwartek Ks. Bp Piotr Libera na cmentarzu parafii św. Jana Kantego poświęcił pomnik Dzieci Utraconych. Pomnik powstał z inicjatywy Stowarzyszenia „Pontyfikat Papieża Jana Pawła II w Mławie”. Pobudowany został dzięki ofiarności wielu Parafian wszystkich czterech mławskich parafii, a nie tylko parafii św. Jana Kantego, jak podały do wiadomości niektóre media lokalne. Pragniemy uczynić to sprostowanie, bowiem nasza parafia ma w budowie tego pomnika także znaczący wkład m.in. poprzez zbiórkę ofiar do puszek w miesiącu październiku.
 7. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Odczytać Zarządzenie Biskupa Płockiego:
 • Mając na uwadze ogłoszone dzisiaj w całym kraju ograniczenia związane z coraz trudniejszą sytuacją epidemiczną, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych, zgodnie z prośbą Ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego - Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę duszpasterzy naszej diecezji, aby odwołali tradycyjne celebracje Mszy Świętych, nabożeństw i procesji na cmentarzach w uroczystość Wszystkich Świętych i w jej oktawę, a celebrowali je w kościołach, przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych.

Ponadto zachęcam wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów bliskich na czas przed uroczystością Wszystkich Świętych i podczas jej oktawy.

Nie zapominajmy o bezcennym darze modlitwy, a szczególnie Eucharystii ofiarowanej za naszych bliskich zmarłych. Dlatego zachęcam do uczestnictwa w niej także w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych.

Płock, 23 października 2020 r. Bp Płocki Piotr Libera.

 • W związku z powyższym zarządzeniem Księdza Biskupa w przyszłą niedzielę w Uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy na Msze św. do naszego kościoła parafialnego.
 • W dzień Zaduszny, 2 listopada, Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu nie będzie czynna kancelaria parafialna.
 • Ponadto Ksiądz Biskup z dniem 23 października 2020 roku udzielił do odwołania dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, dla wszystkich wiernych Diecezji Płockiej oraz wszystkich osób przebywających na jej terenie.
 1. Od dziś przyjmujemy na tzw. Wypominki, czyli coniedzielną i przez cały rok odmawianą modlitwę za zmarłych odczytując ich imiona i nazwiska.
 2. W związku z kolejnymi obostrzeniami, które weszły w życie wczoraj i obowiązującymi aktualnie zasadami epidemicznymi pragniemy poinformować, że w naszym kościele parafialnym może uczestniczyć w każdym nabożeństwie 175 osób. Prosimy o zachowanie dystansu i używać prawidłowo maseczek, tzn. zasłaniać nos i usta. Przy wejściu do kościoła na stoliku pod chórem jest wystawiony także płyn do dezynfekcji rąk.