Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

dscf0451.jpg
20201223_134023.jpg
50330318_406488093256798_4244146863541846016_o.jpg
2020-12-30.png
2— kopia

Cytaty dnia:

"NIECH WASZA MOWA BĘDZIE, TAK - TAK, NIE - NIE"

 

 

 1. Dzisiaj kończymy Tydzień Misyjny w całym Kościele. Dziękujemy Siostrom Misjonarkom Świętej Rodziny, które dzsiaj dzielą się z nami świadectwem pracy apostolsko-misyjnej. Po Mszy świętej będziemy mogli wesprzeć ofiarą dzieła misyjne Zgromadzenia.

 

 

Słowo Ks. Biskupa Wiesława Śmigla, administratora apostolskiego diecezji płockiej

Nasze modlitwy zostały wysłuchane i papież Franciszek mianował biskupem płockim dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego. Jesteśmy wdzięczni Ojcu Świętemu za tę decyzję i nowego pasterza! Cieszymy się, że nominacja ma miejsce w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II.

W dniu kanonicznego przejęcia diecezji przez biskupa Szymona wygasa misja administratora apostolskiego, którą spełniałem w duchu służby Kościołowi oraz w poczuciu szacunku dla diecezji płockiej. Wyrażam wdzięczność wszystkim duchownym, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim za współpracę, życzliwość i zaangażowanie w sprawy diecezji.

Bardzo proszę o serdeczne przyjęcie biskupa Szymona Stułkowskiego! Nowy biskup płocki to doświadczony duszpasterz, gorliwy biskup, specjalista z zakresu teologii pastoralnej i dobry człowiek. Przez wiele lat posługiwał w duszpasterstwie w Polsce i Austrii, pracował również na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz był rektorem Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Jego dewiza biskupia brzmi: Vos autem dixi amicos (Nazwałem was przyjaciółmi) – są to słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Jana (15,15). W archidiecezji poznańskiej pełnił urząd wikariusza generalnego, a w ramach Konferencji Episkopatu Polski jest wiceprzewodniczącym Rady ds. Apostolstwa Świeckich, członkiem Komisji Duszpasterstwa i Komisji ds. Misji.

Zapraszam do wspólnej modlitwy za nowego biskupa i diecezję. Biskupowi Szymonowi gratuluję i życzę błogosławieństwa Bożego w posłudze. Zapewniam o życzliwości oraz gotowości do współpracy!

Toruń-Płock, 22 października 2022 r.

We wspomnienie św. Jana Pawła II

 

 

 1. Dzisiaj obchodzimy 22 Dzień Papieski. Zgodnie z zapowiedzią ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która od wielu już lat wspiera biedną ale uzdolnioną młodzież fundując stypendia naukowe.

 

 1. Wczoraj minęła 22 rocznica konsekracji naszej świątyni parafialnej. Powoli zbliżamy się także do 35 rocznicy powstania naszej parafii, która została erygowana dokładnie 4 listopada 1987 r. Za wielkie duchowe i materialne dobro kryjące się pod tymi datami pragniemy Panu Bogu z serca podziekować. Przed dziesięciu laty obchodziliśmy bardzo uroczyście srebrny jubileusz naszej parafii. W tym roku, może będzie mniej uroczyście, ale także chcemy to wydarzenie w historii parafii zapisać. W dniu 6 listopada br. przybędzie do nas Ks. Biskup Piotr Libera, emerytowany Biskup Płocki, który o godz. 12.00 będzie sprawował Mszę św. dziękczynną, podczas której dokona też poświęcenia witraży. Bez wątpienia witraże to największy dar jaki ufundowaliśmy w ostatnim czasie wspólnymi siłami dla naszego kościoła. To jest zasługa indywidualnych i zbiorowych fundatorów, ale także parafian składających systematycznie ofiary w każdą niedzielę i święta na potrzeby parafii. Prace nad wymianą prawie wszystkich okien w kościele i wstawieniem witraży trwały 5 lat. We Mszy św. dziękczynnej, w procesji z darami, oprócz daru witraży pragniemy także złożyć inne dary. Oddana jest już do restauracji duża monstrancja i inne naczynia liturgiczne. Pragniemy zakupić nowy paschał. Pragniemy też w ozdobnych ramach przygotować akt erygowania parafii i akt konsekracji kościoła, które będą zawieszone w kościele. Kto zechciałby wesprzeć finansowo te i inne dzieła, będziemy wdzięczni za każdy gest i z każdą ofiarę na rzecz parafii i naszej świątyni, którą chcemy dalej ubogacać.

Msze Św. z Watykanu - przeżyj to jeszcze raz...

Transmisja Mszy św. Męki Pańskiej z Bazyliki św. Piotra w Watykanie
Transmisja Mszy św. Męki Pańskiej z Bazyliki św. Piotra w Watykanie
Liturgia Wigilii Paschalnej z Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie
Liturgia Wigilii Paschalnej z Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie
Msza święta z Watykanu w Niedzielę Słowa Bożego
Msza święta z Watykanu w Niedzielę Słowa Bożego

Z innej strony...

 • RapBrothers - T. M. B. J. vol.1
  RapBrothers - T. M. B. J. vol.1
 • RapBrothers - Życie Jest Cudem feat. Karolina & Tomasz Karwańscy
  RapBrothers - Życie Jest Cudem feat. Karolina & Tomasz Karwańscy
 • RapBrothers - Jesteś u Pani (prod. soSpecial)
  RapBrothers - Jesteś u Pani (prod. soSpecial)
 • ks. Jakub Bartczak - Świadectwo prod. Fame Beats, cuty DJ Nambear
  ks. Jakub Bartczak - Świadectwo prod. Fame Beats, cuty DJ Nambear

Gdzie się znajdujemy

 
 

Bądź na bieżąco, zapisz się

Imię:
Email:

Back to top

Strona używa plików cookies. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na ich użycie, prosimy opuścić stronę.